Держава компенсує вартість навчання? Так, це працює!..

Щиро вітаємо з Новим роком та Різдвом Христовим!
Щиро вітаємо з Новим роком та Різдвом Христовим!
29.12.2018
Переглянути всі статті

Держава компенсує вартість навчання? Так, це працює!..

Держава компенсує вартість навчання? Так, це працює!..

Як не прикро, але на сьогоднішній день далеко не всі громадяни, які мають право на податкову знижку, нею користується. «Чому?» запитаєте Ви. Відповідь дуже проста. Тому що люди не знають, що можуть повертати частину сплачених податків від держави.                

Ми вирішили провести кампанію по інформуванню населення про можливість повернення від держави коштів, які витрачені на навчання. Сподіваємося на Вашу підтримку.

Що таке податкова знижка за навчання? Податкова знижка на навчання – це гарантована державою можливість повернути частину коштів, які сплачує студент-контрактник.

Чому держава надає таку можливість? Усі, хто працюють офіційно, сплачують податок на доходи з фізичних осіб у розмірі 18%. При сплаті за навчання в ціну контракту закладений податок на доходи. Щоб уникнути оподаткування вдвічі, держава надає можливість повернути сплачені до бюджету кошти.

Кому можуть повернути кошти? Відповідно до ст.166.3.3 Податкового кодексу повернути кошти можуть студенту, його батькам або ж чоловікові чи дружині, якщо такі є. При цьому вони повинні обов’язково працювати за трудовим договором (тобто підприємці такої можливості не мають). Також важливо, що для податкової немає значення, хто саме підписував договір про навчання з ВНЗ: батьки чи їхня дитина-студент.

Чи можна повернути гроші, сплачені за навчання у приватному ВНЗ?
Так. Закон не встановлює ніяких обмежень щодо форми власності ВНЗ. Податковою знижкою можуть скористатися студенти будь-якого українського ВНЗ.

Куди потрібно звертатися за податковою знижкою? Податкова знижка оформлюється в Державній фіскальній службі за місцем реєстрації. Щоб повернути витрачені кошти необхідно подати наступний перелік документів:

  1. Паспорт;
  2. ІПН (ідентифікаційний код);
  3. Декларацію про майновий стан і доходи;
  4. Довідку про заробітну плату (за формою № 3);
  5. Копію договору з навчальним закладом;
  6. Копії квитанцій (чеків, платіжних доручень) за навчання;
  7. Документи, що підтверджують ступінь споріднення (якщо за навчання сплачують батьки, то потрібно надати свідоцтво про народження дитини, якщо на податкову знижку претендує чоловік або дружина – свідоцтво про шлюб);
  8. Заява із зазначенням реквізитів рахунку для перерахування відшкодування.

Чи можна повернути гроші, сплачені за навчання за кордоном?
Ні. Повернути можна лише те, що було сплачено в Україні. При цьому ст.14.1.170 Податкового кодексу також вимагає, щоб платником була фізична особа-резидент (повинна постійно проживати в Україні).

 Чи можна повернути гроші сплачені за декілька років? Ні. Повернути можна тільки гроші, сплачені за попередній рік.

 Чи можна отримати податкову знижку за оплачені додаткові освітні послуги або гуртожиток? Ні. За проживання в гуртожитку, оплату додаткових освітніх послуг, наприклад, навчання на військовій кафедрі чи відвідування секцій, податкова знижка не повертається.

Як швидко повернуть гроші. Кошти повертаються протягом 60 днів безготівковим перерахуванням на банківський рахунок або надсилаються поштовим переказом на адресу, зазначену в податковій декларації про майновий стан і доходи.

Отже, якщо ви ще не скористалися правом на компенсацію частини плати за навчання – не втрачайте свій шанс!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *